Sosial (31-03-2025, 04:49)
Zakir Fərəcovun vəzifə verdiyi Seymur Məmmədov bu şirkəti qalib etdi - Vergi borcu var + FOTO
32gun.az-ın verdiyi məlumata görə, müsabiqənin məbləğ 65.863,82 AZN-dir.
Tenderə əsasən tullantı zibillərinin ekskavatorla toplanması, tullantı zibilinin ekskavatorla yüklənməsi və 15 km məsafəyə daşınması, torpağın ekskvatorla qazılması və maşınlara yüklənməsi, torpağın 2 km məsafəyə daşınması, torpağın töküldüyü yerdə bulduzerlə hamarlanması t=10÷15 kimi işlər görülməlidir.
32gun.az-ın əldə etdiyi digər məlumata görə, qalib MMC-nin vergi borcu var. "VEDİBASAR İNŞAAT" MMC-nin vergi borcu 4399.84 AZN-dir.
Nizamnamə kapitalı 50 AZN olan “VEDİBASAR İNŞAAT” MMC-nin qanuni təmsilçisi Əlizadə Orxan Səbirəddin oğludur.
Mediada gedən məlumatlara görə, Əlizadə Orxan Səbirəddin oğlu riskli vergi ödəyicisi olan “AZ GLOBAL GROUP” MMC-nin də qanuni təmsilçisidir ki, bu da Nazirlər Kabinetinin 28 iyul 2020-ci il tarixli 265 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “Riskli vergi ödəyicisinin, о cümlədən riskli əməliyyatların Meyarları”na görə yolverilməzdir.
Xatırladaq ki, Sumqayıt şəhər İcra Hakimiyyəti Başçısı Zakir Fərəcovdur. “Sumqayıt Bulvar” MMC-nin baş direktoru Seymur Məmmədovdur.
Yerli mediada gedən məlumatlara görə, o vaxtı ilə dələduzluğa görə ittiham olunub.