Qaynarinfo-nun əldə etdiyi məlumata görə, Fərhad Fətəliyev (şərti) Bakının Nəsimi rayonu ərazisində fəaliyyət göstərən çayxanada Şahmar Ağamalıyevlə (şərti) tanış olub. Həmin şəxs özünü Fərhad Fətəliyevə beyin cərrahı kimi təqdim edib. Söhbət əsnasında Fərhad Fətəliyev Şahmar Ağamalıyevə oğlunun dələduzluq ittihamı ilə həbs olunduğunu və onun azadlığa buraxılmasına çalışdığını deyib. Şahmar Ağamalıyev ona bu işdə yardım edə biləcəyini bildirib.
Yeni tanış olduğu şəxsə inanan Fərhad Fətəliyev oğlunun azadlığa çıxmasına nail olmaq üçün hissə-hissə olmaqla Şahmar Ağamalıyevə nə az, nı çox düz 112 000 manat pul verib. Sonradan aldanıldığını başa düşən zərərçəkmiş hüquq-mühafizə orqanlarına şikayət edib.
Şahmar Ağamalıyev saxlanılıb və ona Cinayət Məcəlləsinin 178.3.2-cü maddəsi ilə ittiham elan edilib. Həmçinin məhkəmənin qərarı ilə barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Cinayət işinə Lənkəran Ağır Cinayətlər Məhkəməsində hakim Esmira Məmmədovanın sədrliyi ilə baxılıb. Şahmar Ağamalıyev məhkəmədə özünü verilmiş ittiham üzrə qismən təqsirli bilib. O, Fərhad Fətəliyevə 112 000 manat deyil, 68 000 manat ziyan vurduğunu deyib.
Məhkəmənin hökmü ilə müttəhim 7 il 6 ay müddətə azadlıqdan məhrum edilib.