Mədəniyyyət (16-10-2023, 09:07)
Övladı olmadı, Bakını tərk etdi - “Qaynana”nın Afəti nə iş görür? - FOTO
Mediatv.az xəbər verir ki, bunu Moderator.az-a açıqlamasında xalq artisti İlham Namiq Kamal deyib. Sənətkar gənclərə tövsiyyə də verib.
"Bəzən məndən soruşurlar ki, gənc aktyorlara nə tövsiyyəniz ola bilər? Deyirəm ki, əgər onların istedadı varsa, bir az da ağıl arzulayıram. Ağıl varsa, hər bir dövrün müasir fərdi olacaqlarda, deməli onlar sənətkar olacaqlar. Bu birmənalı şəkildə belədir. Ağılsız insan heç nəyə nail ola bilməz" deyə sənətkar bildirib.
İlham Namiq Kamaldan "Qaynana" filmində birlikdə çəkildiyi məşhur aktrisa İnara Quliyevanı da xəbər aldıq.
"Qaynana" filmində Afət rolunu oynayan İnara Quliyeva ilə hal-hazırda heç bir əlaqəm yoxdur. Sovetlər dövrü dağılandan sonra əlaqəmiz itdi. Çox istedadlı aktrisadır, Rusiyadakı Opera teatrında işləyir. Bu günlərdə bir məlumat əldə etdim ki, İnara xanım həm də televiziya üçün ssenarilər yazır. Öz quruluşları var. Azərbaycan onun üçün çox iş görüb. Onun tanınması biləvasitə elə "Qaynana" filmi ilə bağlı olub. Əlbəttə ki, görüşmək istərdim. Söhbət edərdik, hal-əhval tutardıq. Görün bu filmin üstündən nə qədər keçsə də, film bu gün də böyük maraqla izlənilir" deyə xalq artisti bildirib.